ÖNEMLİ !! – 0212 403 01 27 ve 0212 401 04 78 ‘den Akbank Adına Gelen Aramalar !

0212 403 01 27 ve 0212 401 04 78 No’lu telefonlardan son birkaç gündür çağrı almaktayım. Eskiden sahibi olduğum Terminüs Bilişim Ltd. Şti vardı. Bunu satalı yaklaşık 8 ay oldu. 8 Aydır sahibi bambaşka biri. Sabahleyin bir telefon geldi bu numaradan ve Akbank T.A.Ş Genel Müdürlük’ten aradıklarını ve Terminüs Bilişim yetkilisi “XXX” şahısla görüşmek istediklerini söylediler. Numaradan şüphelendiğim için , “benden neden izin istiyorsunuz ki açın telefon görüşün :)” dedim. Daha sert bir tavırla (hiç , nazik, saygılı, sabırlı bir müşteri temsilcisi gibi değil de sanki böyle daha sert sanki karakoldan arıyorlarmış gibi bir ses tonları var). Beyefendi kendilerine ulaşamadık o yüzden alternatif olarak sizlere soruyoruz. Numarasını verecek misiniz vermeyecek misiniz ? Dedi. Bende vermeyeceğimi söyledim. beni “444 25 25 ” ‘nolu hat üzerinden arayın istediğiniz bilgileri o zaman veririm dedim. Burası genel müdürlük o numara üzerinden çağrıları, çağrı merkezi yapmakta, şubenizden bu konuyla ilgili bilgi alabilirsiniz isterseniz dedi. Peki dedim ben bilgiyi alırım size iyi günler dedim kapattım.

Daha sonra akbank çağrı merkezini ve bağlı olduğum şubeyi aradım ve bu 2 numarayı ilettim. Kayıtlarında rehberlerinde böyle bir numara olmadığını, akbank bünyesine ait olmadığının bilgisini verdiler. Sonra internetten de araştırdığım kadarıyla 6-7 aydır bu numaradan benzer şekilde mağdur edilen insanlar olduğunu gördüm. Adamlar 2-3 saat sonra tekrar aradılar. Yine bilgi istediler. Dostum yaaa, dolandırıcılarla bilgi paylaşmıyorum. Kusura bakmayasın dedim. Daha fazla denemeyin isterseniz , vaktinizi başka cahil cuheyla ile değerlendirin, benden ekmek çıkmaz dedim. Efendim ne diyorsunuz siz !! ? Biz genel müdürlükten arıyoruz !! Demeye başladı. Kardeşim yorma kendini, genel mudurlugu de aradım, çağrı merkezini de aradım. Böyle bir numara akbank bunyesinde mevcut olmadıgını dogruladılar. Hala neyin ısrarını ediyorsunuz onu anlamıyorum. İnternette de zaten deşifre olmuşsunuz herkes aynı şeyi yazmış. Bu faaliyetinize devam edecekseniz bari yeni bir numara alın onla devam edin dolandırmaya. Bunu da ben mi öğreteyim size. Diyince ; biz bilgi almak için, bilgi vermek için ulaşıyoruz, tahsilat birimindeniz dediler. Walla ben şubeyi aradım, ilgili şirketin herhangi bir borcu, takiplik bir durumu olmadığını da teyit ettim. Hala neden ısrar ediyorsunuz ? Beyefendi siz neden uzatıyorsunuz bu kadar ? Vermeyeceğim numarayı diyin kapatın, nedir yani ? Dedi kapattı. 😀

0212 403 01 27 – 0212 401 04 73

Ardından aynı seriden başka bir numaradan yine arandım. Yine aynı muhabbet başa sardı. İşin asıl garip kısmı burada başlıyor, 1 saat sonra “EŞİMİN” numarasından ulaşmışlar, ona da Terminüs Bilişim firmasının yetkilisinin numarasını sormuşlar. Beni en çok şaşırtan bu oldu. Eşimin ne alakası olabilir benim evlenmeden önce çoktan sattığım şirketle 😀 Eşim de bilememiş benim numaramı vermiş yeniden, Eşim size yardımcı olabilir belki demiş. Bu bahsettiğim numaraları aradığınızda sanki gerçekten akbank’ı aramış gibi bir robot operator ve karşılama mesajı çıkmakta. Banka görevlileri bile şaşırdı bu duruma.

Genel müdürlüğü arayıp durumu ihbar ettim, bana ne dediler biliyor musunuz ? “Savcılığa şikayet edin” güldüm.. bayağı bir güldüm.. Kendilerine sordum, adamlar AKBANK sistemini kopyalayıp AKBANK adına insanları arayıp dolandırıyor, bunun şikayetini yapacak kişi ben miyim ? Efendim bizim böyle bir uygulamamız yok ne yazıkki dediler. Telefondaki bayana aynen şunu sordum. Şimdi az önce bana telefonda adınızı soyadınızı söylediniz ya, ben gideyim bir face profili açayım o bilgilerle, müstehcen fotolar yayınlıyayım, tüm erkeklere de arkadaşlıkl isteği göndereyim. Burda savcılığa gitmesi gereken kişi kimdir ? İsmi kullanılan mı ? Yoksa arkadaşlık teklifiği yolladığım abazan garibanlar mı ? Muhakemenizi yapın ona göre kaydı açın dedim. Eğer akbank’ın böyle bir uygulaması, marka değeri, marka koruma bilinci yoksa, bende hemen bir dükkan açayım tabelasına Akbank yazayım, bi tane güvenlik 2 tane vezne koyayayım. Gelsin insanlar yatırsın paralarını. Var mı böyle bir dünya ? Velhasıl, şikayetimi dikkate almadılar bile.

 

Gelen Popüler Aramalar:

Emre ÖZÇELİKEL , 23 belge yazmış

C#, .NET 7, MVC ve MAUI konularında öğrenmeye ve öğretmeye meraklı bir yazılım geliştiricidir. Kendi firması üzerinden, Türkiye'nin önde gelen firmalarına yazılım destek hizmetleri vermekle beraber, eğitim kurumlarında bu konularda yüz yüze eğitimler de vermektedir.

Cevap Gönderin