Telegram ‘a nasıl Whatsapp görüntüsü verilir ?

Telegram ‘da neden böyle birşeye gerek duyalım ki ?

Bir çoğumuz, son haftalarda Whatsapp’ın gizlilik sözleşmesinden ötürü yoğun bir şekilde Telegram’a geçiş yapmaya başladı. Ancak yıllardır kullandığımız yeşil tonlarındaki whatsapp’tan sonra, telegramın mavi arayüzü bir çoğumuza itici gelmiş olabilir ve bir türlü gözümüz alışmamamış olabilir. Buna da bir çözüm var. Telegram’ın temaları işte tam burada ihtiyacımıza koşuyor. Programın renklerini kendi dilediğiniz gibi değiştirebileceğiniz gibi, hazır temalarıda kullanabiliyorsunuz. Whatsapp’a en çok benzeyen temanın adı “Retro Green”.

Bunu yapabilmek için Telegram‘a, “Retro Green” isimli temayı indirmeniz gerekmektedir. Bu işlem oldukça kolaydır. Bu yazıyı telefonunuzdan okuyorsanız, bu linke tıklamanız yeterlidir : https://t.me/addtheme/RetroGreen

Buna tıkladığınızda karşınıza, telefonunuzda Telegram yüklü ise, şöyle bir ekran çıkacak

Burada ekranın sağ alt köşesindeki “Apply” ,”Uygula”,”Kullan” artık telefonunuzun diline göre nasıl bir button çıktıysa ona basmanız yeterli. Ve Telegramınızın tüm renk düzeni whatsapp gibi olacaktır.

Güle güle kullanın 🙂

Emre ÖZÇELİKEL , 23 belge yazmış

C#, .NET 7, MVC ve MAUI konularında öğrenmeye ve öğretmeye meraklı bir yazılım geliştiricidir. Kendi firması üzerinden, Türkiye'nin önde gelen firmalarına yazılım destek hizmetleri vermekle beraber, eğitim kurumlarında bu konularda yüz yüze eğitimler de vermektedir.

Cevap Gönderin