Başlat Menüsünü Hızlandırın

START nam-ı değer BAŞLAT buttonuna tıkladığımızda açılan menü hakkında bir ipucu vermek istiyorum. Normalde başlat buttonuna tıkladığınızda diyelim ki Programlar sekmesi üzerinde fare(mouse)’nizi beklettiğinizde hemen yanında bir sekme açılmaktadır. Benim değinmek istediğim nokta bu bekleme süresidir. Normalde windows XP standartlarında bu bekleme süresi 400milisaniyedir. Bu süreyi kısaltmak mümkün ve bir o kadar da kolay. Gelin birlikte bakalım bu süreyi nasıl azaltabiliriz…

Öncelikle yapmanız gereken Başlat butonuna tıklayıp ÇALIŞTIR ‘ı seçmeniz. Ve karşınıza çıkan diyalog’ a “regedit” yazıp Enter’ a basmak ya da TAMAM ‘ı tıklamak.
Tıpkı aşağıdaki şekildeki gibi

Daha sonra karşımıza açılan regedit programından sırasıyla HKEY_CURRENT_USERControlPanelDesktop dizinine iniyoruz. Dizinlerden herhangi birine gözatmak için yanındaki artı işaretine tıklamanız yeterli.En son desktop a tıkladıgınız zaman karşınıza ekranın sağ tarafında o bölümle ilgili kayıt dosyaları listelenecektir. Ordan MenuShowDelay ‘i buluyoruz ve üzerine çift tıklıyoruz. Orda yazan degeri azaltıyoruz . Mesela ben 50 yaptım o değeri. ve Tamam diyoruz regediti kapatıyoruz. Bu kadar basit aşağıdaki şekilden de bakarak daha iyi yorumlayabilirsiniz yazılanları :


belgesi-202

Belgeci , 2280 belge yazmış

Cevap Gönderin