Boş Derste Kömür Taşıdılar

Boş derste kömür taşıdılar

ISPARTA’nın Bağlar İlköğretim Okulu yönetimi, ‘Beden dersiniz boş’ diyerek, aralarında formasını değiştirmeyen kızların da bulunduğu öğrencilere okulun kömürünü taşıttı. Formaları, elleri ve yüzleri kömür karası içinde kalan öğrenciler, “Müdürümüz taşıyın dedi, taşıdık” diye konuştu. Öğrencilerin kömür taşıması, yerel yayın yapan Kanal 32 Televizyonu ekibi tarafından görüntülenirken, okul müdürü Ali Uysal, görüntü vermemek için muhabirin arkasına saklandı.

Yeni eğitim yılı, yetersiz personel ve olanaksızlıklar yüzünden yine sancılı başladı. Isparta’nın Bağcılar Mahallesi’ndeki Bağcılar İlköğretim Okulu öğrencileri, hizmetli yetersizliği ve beden eğitimi öğretmeni olmaması yüzünden, kömür taşımak zorunda kaldı. Aralarında formasını değiştirmeyen kızların da bulunduğu öğrenci grubu, 50’şer kiloluk kömür torbalarını depoya taşıdı. Kız öğrenciler kömür tobalarını taşımakta zorlanırken, Üzerine beden eğitimi kıyafeti giyen erkek öğrencilerin üstleri ve yüzleri ise kömür karası içinde kaldı.

Öğrencilerin depoya kömür taşıması, yerel yayın yapan Kanal 32 Televizyonu ekibi tarafından 21 Eylül günü görüntülendi. Öğrenciler, “Müdür taşımamızı istedi” derken, Okul Müdürü Ali Uysal açıklama yapmaktan kaçındı. Okul müdürü görüntü vermemek için muhabirin arkasına saklanırken, geçen yıl kömürü tek başına kendisinin taşıdığını iddia etti.

MİLLİ EĞİTİM SORUŞTURMA BAŞLATTI
Isparta İl Milli Eğitim Müdürü Tacettin Yılmaz, “Görüntüleri izleyince şoke olduk, çok üzüldük. Öğrencilerimizin böyle bir durumda bırakılmasına kesinlikle müsade edemeyiz. Ailelerden hiçbir şikayet gelmedi ama, biz böyle bir olaya çanak tutamayız. Olayla ilgili soruşturma başlattık. Müfettişlerimiz inceleme yapacak, Okul Müdürü hakkında gereği neyse yapılacak” diye konuştu.

Kaynak: hurriyet.com.tr
belgesi-1551

Belgeci , 2280 belge yazmış

Cevap Gönderin