Hosting Firması : VPSLAND’tan Uzak Durun !


vpsland hosting firması

Hosting firmaları arasında, belki bir gün kaza ile  VPSLAND’ı seçme hatasında bulunabilirsiniz diye sizlere bu makaleyi yazıyorum. Vakti zamanında belgeci.com sitesine iyi bir hosting firması ararken malesef kendilerinden dilim 2 kere yanmış bulunmakta.

Bir çoğumuz kendine adam akıllı bir hosting firması bulabilmek için bir çok kere verilerini kaybetmiştir, sitesi günlerce kapalı kalmıştır, açılış hızı çok ağır olmuştur, veritabanı çökmüştür vs. İşte bunları tekrar yaşamayın diye VPSLAND‘dan hosting hizmeti alırken tekrar tekrar düşünmenizi sizlere tavsiye ediyorum.

Adamlar artık ne yapıyor cookie ile mi yapıyorlar nasıl yapıyorlar bilmiyorum ama, VPSLAND’ın hosting müşterisi değilseniz, sitelerine ilk defa giriyorsanız, CANLI DESTEK her daim online ve muhattab bulabiliyorsunuz. Ancak bir hosting hizmeti satın aldığınızda bir daha ana sayfaya girdiğinizde kesinlikle canlı destek’i online olarak göremiyorsunuz. Ticket yazmak zorunda kalıyorsunuz ve ticketlarınıza çok geç cevap veriliyor. Fiyatları gayet ucuz, ama ucuz diye de böyle davranılmamalı.

VPSLAND’ın Hosting ‘ini …

2 Ay boyunca kendilerini test ettim. Her 3 günde bir hosting ‘im en işlek saatlerde (21-24) 2 – 3 saat boyunca kapalı kaldı. Kapalı kaldığı zamanlarda ticketlara cevap verilmedi. Server offline gözüktü. Belliki ciddi, kronik bir sorun var. Kendilerini defalarca uyarmama ragmen en sonunda ne oldu ? Ana sunucu yandı gitti, tüm ayarlar tüm dosyalar sizlere ömür oldu. Belki de benim şanssızlığımdır, ancak vpsland dan bu denli şikayet eden bir çok insan gördüm internetteki forumlarda. Eminim çok memnun olan insanlar da vardır.

Sizlere en büyük tavsiyem, hosting firmanızı seçmeden önce, acil durum senaryolarında en kısa zamanda bir yetkiliye ne kadar sürede ulaşabiliyorsunuz ? Günün her saatinde kendinize bir muhattab bulabiliyor musunuz ? Birebir canlı muhattab bulamasanız bile yazdığınız ticketlara cevap verilme süreleri ne kadar kısa, bunlara mutlaka dikkat edin.

Tercih yinede sizin. Ben sizleri uyarmak istedim. Ama yine de uzak durursanız benim yazdığım bu kadar şeyi boşa çıkarmamış olursunuz, yazım en azından bir amaca ulaşmış olur 🙂 Türk firmalarını biraz daha yakından tanımanızı tavsiye ederim..

 

Belgeci , 2280 belge yazmış

Cevap Gönderin