Korsan CD Vurguncuları Yakalandı, Değer 20Milyon YTL

Korsan CD ve DVD’leri piyasaya süren organize suç örgütünün üyesi oldukları iddiasıyla İzmir, Ankara, Adana ve Hatay’daki operasyonlarla yakalanan 16 kişiden 7’si, mahkemece tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Mali Büro Amirliği’nde işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilen 16 kişinin Cumhuriyet Savcılığında ifadeleri alındı.
Savcılık, sorgulamasının ardından 9 kişiyi serbest bırakırken, 7 kişiyi ise tutuklama talebiyle mahkemeye sevk etti. Mahkemeye çıkarılan 7 sanık tutuklandı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesi Mali Büro Amirliği ekiplerinin İzmir, Ankara, Hatay, Adana’da düzenledikleri operasyonlarda yurt dışından getirdikleri korsan CD ve DVD’leri organize şekilde Türkiye’de piyasaya süren şebekede yer aldığı iddiasıyla 16 kişi yakalanmış, operasyonlarda 2.5 milyon YTL değerinde korsan CD ve DVD ele geçirilmişti.

Zanlıların Tayland’dan aldıkları boş CD ve DVD’leri Suriye’ye getirdikleri, dünyada vizyona giren son filmleri bu ülkedeki depolarda kopyalayarak Hatay üzerinden yurda soktukları, son 1 yılda Türkiye’de yaklaşık 10 milyon YTL değerinde korsan CD ve DVD’yi piyasaya sürdüklerinin tahmin edildiği belirtilmişti.

Kaynak: hurriyet.com.tr
belgesi-2900

Belgeci , 2280 belge yazmış

Cevap Gönderin