Satışta Başarının Sırrı

SATIŞTA BAŞARININ SIRLARI :GÜLÜMSEMESİNİ BİLMEK.                                                                        Gülümsemenin nelere kadir olduğunu bir bilsek inanın hayatımızın akışı değişecektir. Biz burada sadece Profilo mağazalarında müşterilerimize layık oldukları ve bizimde göstermemiz gereken gülümsemenin etkilerinden bahsedeceğiz.
 
Gülümseme vereni fakirleştirmeden alanı ve vereni de zengin eder.
Gülümseme farklılıkların doğmasına sebep olur. Mağazamıza giren müşterinin bizlerden ilk beklediği, gülen bir yüzdür. Eğer bunu göstermezsek inanın sattığımız ürün dünyanın en kaliteli ve teknolojik ürünü olsa dahi satma şansımızın çok az olacağını söyleyebilirim.
 
Amerika’nın en büyük şirketlerinden birinin yöneticisi personellerine gerçek ve dostça bir gülümsemenin yapılabilmesi için özel ders aldırarak satışların % 15 oranında arttırılmasın sağlamıştır. Çünkü insanlar ya gülümsemiyorlar yada yapmacık olarak gülümsüyorlardı.
 İnsanın yüz kaslarında güldüğünde 17, surat astığında ise 43 kas çalışmaktadır.Bizler kolay olanı yaparak daha çok satış ve başarılara imzamızı atabiliriz.
 
İyi bir satış elemanı hem gülümsemesini bilmeli hem de ve espritüel olmalı. Çantasında devamlı kısa komik fıkraları olmalı.Gerektiğinde insanları sıkmadan anlatabilmeli. Meşhur bir Cin atasözü vardır.“Gülümsemesini bilmeyen dükkân açmasın”diyerek ticaretin olmasa olamazını dile getirmişlerdir.
 
Başarılı bir satıcıda olması gerekenler;
Güler yüzlü olun
İyi bir dinleyici olun
Doğru soru sormayı bilin
Kendinizi müşterinizin yerine koyun
Dikkatli, takipçi, tertipli ve titiz olun
Düzgün bir konuşmaya sahip olun
Beden dilinizi doğru kullanın ve görünümünüze dikkat edin
Çok çalışın, hırslı, değişime açık ve sabırlı olun
Genel ve iş kültürünüzü birlikte bilginizi arttırın
Kendinize güvenin geride durmayın.
 
Bunları yaparsanız başarı size koşarak gelecektir.
 

Sayılarımla

10.03.2008

Yüksel Düven

Kaynak: Kendime ait
belgesi-2238

Belgeci , 2280 belge yazmış

Cevap Gönderin