Türkiye Nereye Gidiyor ?

Bu Başlik Anlamini Içeriğinde Bulacaksiniz. Içeriğini Gerçekleri Haykirarak Ve Türkiye’nin T.c. Diş Işleri Bakanliğinin Ve Kurumlarinin Beceriksizlikleriniz Türkiye’ye Ve Gelecek Nesillere Neler Mal Olduğunu Anlatmaya Gayret Edeciğiz.

Türkiye Ortadoğuda Abi Olma Hakkinin Kaybettikten Sonra, Irak’ta Bu Güne Kadar Uyguladiği Politika Ise Kerkük Merkez’li Olmuştur. Tüm Irak’i Unutup Sadece Ve Sadece; Kerkük’ü <kürdistan’a> Bağlanmasina Engellemek Için Politika Uygulamiştir.

Bu çerçevede Iran Kerkük Sakizini Türkiyenin Ağzina Vermiştir. Abd Ise Kerkük Tuzaği Kurarak Türkiye’yi Kullanmiştir. Bu Süreçte Iran Ve Abd’de şii Ve Kürt Kartini Kullanarak Irak’taki Nüfuz Güçlerini Artirma Yoluna Gitmişlerdir. Bu Süre Zarfinda Türkiye Gözünü Kerkük’e Dikerek Irak’ta Politakasini üretip Geliştirememiş Ve Başka ülkelerin Projelerine Yama Olarak Kendini Kullandirmiştir.
Bu Süre Zarfinda Abd’de Ingilterenin Kendisine Ihanet Etmesi(iran,ingiltere)ittifakinin Bütün Irak’ta Nüfuzunu Geliştirerek Bütün Irakta Siyasi Güçlerini Yükselterek Siyasete Hakim Olmuşlardir. Abd En Sonunda Baktiki Tavşan Gördüğü Direniş Gruplarini Ezerek, Iran Tazisina Kaptirmiştir.vatansever Direniş örgütlerinin Başarili Direnişleri Karşisinda Bu Politikalarin Başarili Olmayacağini Ve Iran’a Yarayacağini öğrenmiştir. Dolayisi Ile Politikasini Değiştirerek Sünni Siyasi Partilerle Ve Irak Milli Direnişi Ile Kartini Oynamaya çalişmiştir. Bunun Altinda Yatan Sebeplerin En Başinda Iran’in Irak’taki Askeri Ve Siyasi Nüfuzunun Kirilmasi Yatmaktadir.

Irak’ta Durumlar Böyler Iken; Türkiye’de Kendine Göre Kerkük Politikasini Birakip, Musul Konsey Politikasini Uygulanaya Koymuştur. Bu Politika çerçevesinde, Abd,ingiltere Ve Barzani Ile Anlaşma Yoluna Gitmiştir.

Bu Musul Politikasini Ise, Irak’in Kuzeyinde Olan 90.000km Alanda Bugün Kü Dohuk, Erbil, Süleymaniye,musul, Kerkük, Salahattin Ve Dialayi Kapsar. Burdan çikan Petrolün Ve Doğalgaz Kaynaklarinin Boru Hatlari Ile Yumurtalik’a Ulaşmasidir. Bu Bölgenin Barzaninin Kontrolüne Vermesidir. Bu Uygulamaya T.c.diş Işleri Bakanliği Hangi Mantik Ile Onay Verdiği Halen Bilinmemekle Beraber, Barzaniden Istedikleri Musul Ilindeki Direnişçileri öldürmek Ve Irak Hükümetinden Istedikleri Irak Ordusunun (şii-kürt) Musula Girerek Türkmen Ve Arap Milli Direniş Gruplarini Bertaraf Etmek Amaçlanmakta Idi. Bu Sürede 300 Türkmen Barzani Tarafina Ait Peşmermergeler Tarafindan Katledilmiştir. 400 Civarinda Türkmen Ise Barzaninin Dohuk Ve Erbildeki Cezaevlerinde Mahkum Olarak Tutulmaktadir. Gördükleri Işgence Ve Zulümleri Söylemeye Gerek Yok Sanirim.

Ancak Musuldaki Irak Milli Direnişi Barzani’nin Peşmergelerinin çok Sayida Bertaraf Etmiştir. Barzanin Musuldaki Gücü Yok Olmak üzeredir. Ayrica Güneyden Gelen Irak Ordusu Ise, Samarada Irak Milli Direnişi Taraafindan Yakalanan 80 üst Düzey Komutan Esir Alinarak Musuldaki Bu Savaşin Dengeleri Değişmiştir. Ayrica Abd Kuvvetleri Irak Ordusu Ve Peşmergelere Hava Desteği Sağladi. üst Düzey Bir Abd’li Komutanin Milli Direniş Gruplari Tarafindan Esir Alinmasindan Sonra, Abd Desteğini Kesmiştir.

Gelinen Noktada Türkiye Ne Kadar Barzani, Ingiltere Ve Abd Ile Gizli Ittifak Yapmiş Isede, Musul’da Hiçbir şekilde Varliği Ve Halk Desteğini Kazanamamiştir, Daha öncelerde Irak Genelinde Ve özellikle Musul Ve Kerkük’te Sevilen Türkiye Işgalci Güç Intibahi Halk Tarafindan Kabul Görülmüştür.

Bugün Ise Türk şoförleri Musul’a Girememektedir, Ve Türk Yetkililer Musul’da Varlik Gösterememektedirler. Eski’den çok Sevilen Türkiye Bu Gün Neden Musul’da Istenmeyen Bir ülke Konumuna Getirildi.

Son Gelinen Nokta Ise, Türkiye Kerkük Ve Musul Politikasinda Irak’ta halk tarafından Istenmeyen ülke Konumuna Düşürülmüştür.bu Kisaca Bir Kaç Sebeplerini Sayalim
1- Barzaninin Türkiye Attiği Musul Havucu(israil,barzani Ittifakinin Türkiyeye Karşi Kurduklari Boru Hatti Tuzaği)
2- Ingilterenin Sinsi Tilki Politikasi Ile Buna Onay Vererek Türkiyenin Irak’ta Istenmeyen ülke Konumuna Getirme Politikasidir.
3- Abd’nin Türkiye’ye Karşi Yeni Kurulan Musul Tuzaği..
4- Iran’in Sessiz Kalarak Karşi çikmayarak, Bütün Irak’i Kendi Kontrolü Altina Altma Plani..
5- Israilin Türkiyeyi Ortadoğudan Atma Ve Tarihi Misyonunu Bitirme Politikasi,
6- Ab’nin Son K.irak’a Yapilan Operasyona Sessiz Kalarak Desteği(almanya,fransanin) Ortadoğuya Iniş Politikasi,
7- Rusya’nin Ciliz Ses çikararak, Kendine Yeni Güç Işbirliği Ile Kulvar Arama Oyunlarina Gitmesidir.
8- çin’in Yeniden Ortadoğuya Gemi Gönderirim Politikasinin Altinda Yatan Gizli Ittifaklarin Sebepleri,

Ve Son Duruma Bakildiğinda, Sinsice Türkiye’yi Bir Oldu Bitiye Getirerek Türk Halkini Uyatarak Tarihi Bağlara Sahip Irak Halkini Karşilarina Aldirttirarak Ve Her Gün şehit Haberleriyle Basini Oyalamaya Yönelik Diş Politakinin Ve Komutanlarin Neden şimdiye Kadar Pkk Ele Başlarini Yakalamadan Böyle Bir Operasyona Kalkuştiklari Anlaşilamamaktadir. Oysa Ki; T.c. Dişişleri Politikasini Ve Kardeşlik Bağlarinin Irak Ve Türkiye Halklari Için Kullanmiş Olsa Idi, Milli Direniş Grup’larina Vereceği Destekle, Hem Pkk Ve Barzani Yandaşlarina Ve Yukarida Saydiğimiz ülkelere Koz Verdirmezdi.

Türkiye Nereye Gidiyor Neden Diye Sorduğumuzda;önümüze şu Sonuçlar çikmaktadir..

1- 1 Mart Tezkeresi Ile Türkiye Irak Halkinin Ve Arap ülkelerinin Dostluğunu Görmüşler Ve Güven Duyarak Abilik Misyonunu Yüklemişken, Bugün Ise Neden….? Işgalci Güc Olarak Irak Halki Tarafindan Görülmektedir.
2- Türkiye Ne Kadar Barzani Ve Talabani Ile Uğraştiğinda, Irak Ve Arap Halki Tarafindan Kardeş Ve Abi ülke Olarak Görülmekteydi. Bugün Ise Pkk Terör örgütüne Bile Yaptiği Operasyonda Bile Bir Kaç çapulcu Peşmerge Sözcüleri Tarafindan Işgalci Diye Sesler Yükselmektedir Ve Bu Seslere Yukarida Saydiğimiz ülkelerde çanak Tutmaktadir. Bunlarin En Başinda Türkiyenin Başbakani Tarafindan övünerek Ittifak Yapan Ingilterenin Tepkisini Görelim..
3- Bu Hareketa Destek Veren Ve Türk Askerinin Ve Irak Halkinin Kanini Akitan, Türkiyedeki Emperyalist Güçlerin Loca Ve Lobilerinin Başarisi Olarak Ve Ordunun Başarisizliği Olarak Görmeliyiz.

Sonuç Olarak: Yol Yakin Iken Diyoruz Ki, Kerkük, Musul Projelerini şuanda Yerleşik Olarak Bulunan Irak’taki Güçlerin Türkiye’ye Yedirmeyeceği Aşikardir.

Dolayisi Ile Türkiye Irak Halkinin Tekrar Güvenini Kazanarak Tek Irak Politikasi Izleyerek, Irak’li Tüm Siyasi Partilerle Işbirlikleri Kuararak Yeniden Bölgede Güven Kazandiği Zaman, Bütün Irak Halki Türkiye’nin Yaninda Olacaktir. Ve Hiç Ne Irak’li Ne Türk Askeri ölmeden Hainler Bu Güçle Ortadoğudan Kovular. Irak Petrolleri Güney’e Doğru Değil Kuzey’e Doğru Akarak. Türkiyenin En Güvenli Siniri Irak Olacaktir.

Tüm Kamu Oyuna Duyurulur.
Saygilarimizla,

belgesi-2187

Gelen Popüler Aramalar:

Belgeci , 2280 belge yazmış

Cevap Gönderin