NT’ye Otomatik Logon Etmek

NT işletim sistemini çalıştıran bir makinaya girmek için her seferinde geçerli bir ad ve   şifre girmeniz gerekir. Gerekir mi? Hayır, gerekmez. Nasıl mı? Aşağıdaki işlemleri yaparsanız NT resetlendiğinde ya da kapatılıp açıldığında otomatik olarak giriş yapabilirsiniz; ad ve şifre girmeden.


 Regedit’i çalıştırıp


 HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMICROSOFTWINDOWS NTWINLOGON


 bölümüne gidin. Bu bölümde farenin sağ tuşuna basın, çıkan menüden New ve String Value’yu seçin. Bu yeni değerin adı olarak AutoAdminLogon’u girin, değerin verisi olarak  (data) da 1 değerini verin.


 Bu işlemden sonra NT’nin ilk açılışında ad ve şifre verilmeden giriş yapılabilecek. Ama sonra ikinci girişte tekrar ad ve şifre istenecek. Yani, çözümümüz tek bir seferlik. Ama bunu da sürekli yapmanın yolu var. Bu yol NT’nin Kaynak Kiti’nden (Resource Kit) geçiyor. Kaynak kitlerinde birçok ek program ve döküman bulunur. NT ile ciddi olarak ilgileniyorsanız büyük kitapçılarda satılmakta olan bu kiti edinmenizi öneririm. NT 4.0’ın Kaynak Kitinde yer alan AUTOLOG.EXE programı ile NT’ye belli bir kullanıcı hesabı altında otomatik giriş yapmak mümkün.

Belgeci , 2280 belge yazmış

Cevap Gönderin