SharePoint sitesi oluşturmak

SharePoint sitesi oluşturmak için Alt site Oluşturma iznine sahip site grubunun üyesi olmanız gerekir. Bu izin, Tam Denetim izin düzeyinde varsayılan olarak bulunur. Gerekli izne sahip değilseniz, sunucu yöneticinize başvurun.

 1. Dosya menüsünde Yeni‘nin üzerine gelin ve Web Sitesi‘ni tıklatın.
 2. Yeni Web sitesinin konumunu belirt kutusuna site adıyla beraber yeni siteyi oluşturmak istediğiniz konumu yazın.

 1. Yeni SharePoint sitenizin URL’si olarak şunu yazabilirsiniz: http://Sunucum/Sitem.

   Not   Office SharePoint Designer 2007 yeni site için, varsayılan olarak en son açılan siteyi temel alan konum ve ad önerir. Adı veya konumu ya da her ikisini de değiştirmek isteyebilirsiniz.

 2. En soldaki bölmede, oluşturmak istediğiniz şablon kategorisini tıklatın.

  SharePoint Şablonları‘nı tıklattığınızda mevcut şablonları listesi sunucudan alınır. Bu noktada, sizden sunucuda oturum açmanız için kullanıcı adı ve parolanız istenebilir.

   Not   SharePoint site şablonları geçerli sunucudan alınır. Başka sunucuya bağlandığınızda hangileri üzerinde kullanılabilir olduğuna bağlı olarak daha fazla, daha az veya diğer şablonları görebilirsiniz.

 3. Ortadaki bölmede sitenizi oluşturmak için kullanmak istediğiniz şablonu tıklatın.
 4. Yeni bir siteyi geçerli siteye ayrı bir site olarak değil, geçerli sitedeki klasörler halinde eklemek istiyorsanız Geçerli Web sitesine ekle onay kutusunu seçin. Bu onay kutusu zaten açık bir siteye sahip olduğunuzda kullanılabilir.

   Not   Bu seçenek geçerli siteye seçili şablonu uyguladığı için, seçeneği yalnızca başka şablon uygulanmadıysa kullanabilirsiniz. Örneğin Boş Site şablonundan oluşturulmuş bir siteye, Takım Sitesi şablonundan oluşturduğunuz yeni bir siteyi ekleyemezsiniz. Bu durumda yeni bir şablon uygulamanın tek yolu, siteyi silip başka bir şablona dayanarak yeniden oluşturmaktır.

 5. Şifreli bağlantılar kullanmak istiyorsanız, Şifreli Bağlantı Kullan (SSL) onay kutusunu seçin.
 6. Tamam‘ı tıklatın.

  Genel kategorisinde Web Sitesi Alma Sihirbazı‘nı seçtiyseniz, Web Sitesi Alma Sihirbazı açılır. Web Sitesi Alma Sihirbazı’nın listeler veya kitaplıklar gibi SharePoint içeriğini kopyalayamayacağınız veya taşıyamayacağınız Yayım özelliğini kullandığını unutmayın. Bu nedenle bir SharePoint sitesi almak için sihirbazı kullanamazsınız.

 7. Sunucu üzerinde yeni site oluşturulur.

 İpucu   Tarayıcınız vasıtasıyla bir alt site oluşturabilirsiniz. Tarayıcınızda görüntülediğiniz herhangi bir sitenin alt sitesini hızlı biçimde oluşturmak için Site Eylemleri menüsünde Oluştur‘u tıklatın ve ardından Web Sayfaları‘nın altında Siteler ve Çalışma Alanları‘nı tıklatın. Yeni SharePoint Site sayfasında görmek istediğiniz seçenekleri işaretleyip Oluştur‘u tıklatın.

Kaynak: office.microsoft.com
belgesi-805

Belgeci , 2280 belge yazmış

Cevap Gönderin