Sharepoint Server 2001 Kurulumu

Öncelikle SharePoint Portal Server 2001 uygulamasını yapacagınız sunucunun, yeterli donanımsal ve yazılımsal gereksinimlere sahip olup olmadıgı kontrolu yapılmalı. Ayrıca gereksinimlerin saglanması durumunda bile SPPS 2001 kurulmadan once İşletim Sistemi uzerinde gereken en son guvenlik ve virus guncellemelerinin yapılmıs oldugu kontrol edilmeli.(Virus guncellemeleri yapıldıktan sonra sunucu uzerinde  herhangi bir anti-virus programı aktif olarak calısır durumda bırakılmamalıdır. bu adımda eğer bir anti-virüs programı çalıştırıyorsak kurulum sonrası yapacağımız çalışma alanı (Workspace) yaratımı ile ilgili adımlarda hata alma olasılığımız fazladır.)
— Sisteme local veya domain administrator haklı bir kullanıcı ile logon olunmalı.
— SharePoint Portal Server 2001 Cd’si takılır. Autorun olarak calısan CD’den Readme.txt Dosyası okunarak kurulum için gereken ayrıntılar ögrenilir.
— Daha sonra Server Installation seçeneği ile kuruluma başlanır.Sekil 1- Autorun ile gelecek ilk sayfada Server İnstallation secilerek kuruluma baslayin.Sekil 2 – Lisans Sözleşmesinin yayımlandığı sayfa okunduktan sonra sözleşme eğer kabul edilecekse “I agree” seçiniz ve NEXT ile geçiniz.
Sekil 3 – SharePoint Portal Server’ın Sunucunuzda hangi klasore kurulmasını istediginizi belirtip NEXT ile geçiniz.
Sekil 4 – SharePoint Portal Server üzerinde yapılacak İntranet ve Extranette edinilen bilgilerin indexleme işlemi sonucunda bu dosyalar üzerinde yetkili olacak kişinin kullanıcı ismini, şifresini ve elektronik-posta adresini girip NEXT ile geçiniz.
Sekil 5 –Web Storage System, Microsoft Search ve SharePoint Portal Server kurulum dosyaları sunucunuza yuklenecektir.

.
Sekil 6 –

Sekil 5’deki kurulum sona erdikten sonra, automatic olarak yeni bir “çalışma alanı” (workspace) oluşturma sihirbazı ekrana gelecektir.NEXT yaparak bu ekranı geçiniz.
Sekil 7 – Yeni Kuracagınız Çalışma alanına (Workspace) vereceginiz isim ve bu çalışma alanı hakkında açıklayıcı bi yazı yazınız ve NEXT ile geçiniz.


 

 

 

 

 

belgesi-807

Belgeci , 2280 belge yazmış

Cevap Gönderin