Ne tür bir şablon seçilmeli?

Yeni iletişim kutusunun Web Sitesi sekmesinde Web sitesi şablonlarıyla ilgili varsayılan iki kategori bulunmaktadır: Genel ve SharePoint Şablonları.

Her iki kategorideki şablonlar ASP.NET işlevini destekleyen Web siteleri oluşturabilir ve tüm şablonlar Windows SharePoint Services 3.0 uygulamasını çalıştıran bir sunucuda kullanılabilirler, ancak yalnızca SharePoint Şablonları kategorisindeki şablonlar Web Bölümleri veya SharePoint listeleri ve belge kitaplıkları gibi işbirliğine dayalı SharePoint içeriğini barındıran Web siteleri oluşturabilir. Böyle bir içerik, Genel kategorisindeki şablonları kullanarak oluşturduğunuz Web sitelerine el ile eklenebilir, ancak söz konusu öğeler bu tür sitelere otomatik olarak eklenemezler.

Seçtiğiniz şablon türü gerçekleştirmek istediğiniz şeye bağlıdır:

 • SharePoint şablonları  ASP.NET teknolojisini temel alan SharePoint siteleri, etkileşim ve işbirliği için güçlü ve esnek bir destek olanağı sunar. ASP.NET teknolojisini temel almayan daha geleneksel statik Web siteleri tek yönlü sunular için etkili bir ortam olmakla birlikte Windows SharePoint Services 3.0 ve ASP.NET 2.0’ın sağladığı türden işbirliğini tam olarak destekleyemez.
 • Genel  Bu kategorideki iki şablon, sıfırdan bir site oluşturmak istediğinizde başlamak için doğru bir yer olan, temel Web sitelerini oluşturur. Bu şablonlardan oluşturulan Web siteleri, SharePoint birlikte çalışma işlevini desteklemekle birlikte çalışmaya dayalı herhangi bir SharePoint öğesini otomatik olarak eklemez. Bu tür öğeler özelleştirme işleminin daha sonraki aşamalarında el ile eklenmelidir.

  Web Sitesi Alma Sihirbazı seçeneği, varolan bir Web sitesinden veya bilgisayarınız ya da ağınızda bulunan bir klasördeki dosyaları alarak yeni bir Web sitesi oluşturmanızı sağlar;  ancak Web Sitesi Alma Sihirbazı’nın listeler veya kitaplıklar gibi SharePoint içeriğini kopyalayamayacağını veya taşıyamayacağını unutmayın. Bu nedenle, sihirbazı varolan bir SharePoint sitesini almak için kullanamazsınız.

 • Sitem Şablonları  Bu kategori, yalnızca, bir Web paketini (.fwp dosya) kullanıcı Web şablonu klasöründe varsayılan olarak aşağıdaki klasörlerden birine kaydettiğiniz zaman görünür:

  • Microsoft Windows XP veya Microsoft Windows Server 2003  C:Documents and Settingskullanıcı adıApplication DataMicrosoftSharePoint DesignerWebs
  • Microsoft Windows Vista  C:Userskullanıcı adıAppDataRoamingMicrosoftSharePoint DesignerWebs

  Bir site şablonundan yararlandığınız gibi, Web sitesi oluşturmak için bir Web paketinden de yararlanabilirsiniz. Web paketi oluşturma ve vermeyle ilgili daha fazla bilgi için, bkz. Web paketi alma veya verme.

Kaynak: office.microsoft.com
belgesi-804

Belgeci , 2280 belge yazmış

Cevap Gönderin