Üniversite Mezunları Da 15 Ay Askerlik Yapacak

Yüksek Öğrenim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, Genelkurmay  Başkanlığı’nın askerlik süresiyle ilgili projesini anlattı.

Yüksek Öğrenim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, askerlik konusunda, “Herkes için aynı süre olması düşünülüyor” dedi.

 "Artık lise mezunları 18 ay, üniversite mezunları 6 ay askerlik yapacak diye birşey yok."
 
Özcan, Bozok Üniversitesine bağlı fakülte ve yüksek okulları ziyaret ederek, çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Öğrencilerle yemek yiyen, yöreye özgü testi kebabının testisini kıran Özcan, ardından İktisadi İlimler Fakültesinde derse girdi.

Meslek Yüksek Okuluna gelişinde öğrenciler tarafından alkışlarla karşılanan Özcan, okulun dokumacılık bölümünde tezgah başına geçerek, dokunan halının kesimini yaptı. Özcan’a burada bir halı ve çini vazo hediye edildi.

Meslek Yüksek Okulunda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Özcan, şöyle konuştu:      

“Gazetelerde yazılar çıkıyor. (YÖK Başkanı, Genelkurmay Başkanı’na gitti geri çevrildi) filan. Hiçbir şey geri çevrilmedi. Genelkurmay Başkanlığı askerlikle ilgili herkes için aynı süreyi düşünüyor. Ama bunu yapmak için biraz zamana ihtiyaçları olduğunu söylediler. Bu konuda sizlere detay veremem. Ama bundan sonra lise mezunları 18 ay askerlik yapacak, üniversite mezunları 6 ay askerlik yapacak diye bir bir şey olmayacak. Herkes için aynı süre olması düşünülüyor.”

 

belgesi-2221

Belgeci , 2280 belge yazmış

Cevap Gönderin