ZeekRewards Kapatıldı !

Tıpkı ProfitClicking veya JustBeenPaid gibi, yatırımcılarına günlük %2 faiz vaad eden ZeekRewards HYIP sitesi kapatıldı.

Bunun sebebi, ise ZeekRewards ‘ın aslında gerçek anlamda HYIP değil PONZI uyguladığının amerikan hükümeti tarafından tespit edilmesi oldu. 2011 Yılının Ocak ayında yayın hayatına başlayan ve bugüne kadar yatırımcılarına toplamda 375 Milyon Dolar ödeme yapmış olan firma kapatıldığında kasasında (yani SolidTrustPay de) 225Milyon dolar olduğu açıklandı. Bu paraya amerikan hükümeti el koydu ve SolidTrustPay’den talep etti. Parayı ödemek zorunda kalan SolidTrustPay ‘in şu sıralar zor günler geçirdiği dedikoduları da almış başını gitmiş durumda. SolidTrustPay ödeme geçidini kullanan diğer HYIP sitelerinin yatırımcıları da bu durumdan biraz tedirgin olmuş durumdalar.

ZeekRewards kapatıldıktan sonra içeride parası kalan kişilere amerikan hükümetinin bir de uyarısı var. Kesinlikle bankanızdan “chargeback” yani kredi kartına geri iade talep etmeyin. Aksi takdirde siz de mahkemeyi karşınıza almış olursunuz diyorlar. Hükümet yatırımcılara beklemelerini ve sabırlı olmalarını söylüyor. Bakalım paralarını geri alabilecek mi yatırımcılar.. ?

Belgeci , 2280 belge yazmış

Cevap Gönderin